Alpol Esser

FlexEs - premiera najnowszej generacji centrali pożaru

2011-08-09

Spółka Alpol oraz Honeywell Life Safety Austria GmbH przedstawiają najnowszej generacji, sterowaną mikroprocesorowo, modularną centralę sygnalizacji pożaru Esser FlexEs.

Zaprojektowana z myślą o rozbudowanych systemach sygnalizacji pożaru spełnia wymogi, jakie obecnie stawiane są przed takimi systemami - włączając w to pełną swobodę konfiguracji i możliwość rozbudowy poprzez łatwe uzupełnianie systemów o nowe funkcje i elementy, a także kompatybilność z wcześniejszymi wersjami. Wśród innych wymagań należy wymienić nowoczesną konstrukcję, łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji i serwisowania.

Przyszłość systemów sygnalizacji pożaru

Nowy rewolucyjny system marki Esser spełnia teraz wszystkie te oczekiwania, całkowicie redefiniując przyszłość technologii alarmowej. FlexES daje większą swobodę projektowania, pozwala na samodzielne kształtowanie struktury, kosztów, oferuje też prostotę użytkowania. Modułowa koncepcja sprzętu i oprogramowania pozwala na zaprojektowanie i zbudowanie według indywidualnych potrzeb dowolnego systemu sygnalizacji pożaru, pozostawiając równocześnie możliwość zwiększanie jego wydajności poprzez swobodną rozbudowę w przyszłości.

Zyskujesz więcej dzięki modułom

Modułowa koncepcja sprzętu umożliwia szybkie dostosowywanie do zachodzących zmian i w razie potrzeby upraszcza proces przeprojektowania. Nawet w przypadku nieprzewidzianych zmian FlexES pozwala na przekształcenie i rozbudowę systemu przy niskich kosztach. Każdy z modułów FlexES jest samodzielną, zamkniętą jednostką, zabezpieczoną przed uszkodzeniem przez wytrzymałą obudowę.

Wygodna obsługa

Centrale FlexES można wygodnie obsługiwać za pośrednictwem wyświetlacza graficznego z panelem obsługi. Wsród wielu nowych funkcji znalazł się między innymi tryb nocny, wyświetlane są w nim tylko te elementy, które wymagają obsługi z punktu widzenia funkcjonalności. Oznacza to, że intuicyjnie i bezbłędnie obsługiwać mogą panel nawet nieprzeszkoleni użytkownicy. Duży, 5,7-calowy wyświetlacz jest również w stanie wyświetlać grafikę, rysunki instalacji, a także plany ewakuacji i ratownictwa, ułatwiając straży pożarnej i zespołom ratowniczym poruszanie się po budynku. Posiadające różnorodne zastosowania klawisze funkcyjne zapewniają dodatkową opcje, np. sterowanie światłem lub zmianę języka. Panel sterowania FlexES może również służyć jako zewnętrzny panel wyniesiony. W ten sposób zapewnia on szeroki wachlarz zastosowań, od sterowania pojedynczymi centralami, przez zarządzanie rozbudowaną siecią, po bierne przekazywanie informacji jako panel informacyjny lub wyniesiony panel obsługi. Dzięki kompaktowej konstrukcji obudowy, dostosowanie jej do potrzeb centrali, panelu obsługi i lokalizacji na obiekcie jest bardzo proste.

Szczegółowe informacje w naszych oddziałach handlowych.

powrót do listy aktualności