Alpol Esser

Czujki IQ8Quad z sygnalizatorami

2011-09-06

Najnowsza seria czujek firmy Esser by Honeywell jest już dostępna w oddziałach handlowych spółki Alpol. IQ8Quad to druga rodzina czujek Esser z serii IQ8, wyposażona w detektory umożliwiające natychmiastową detekcję pożaru.

Czujki IQ8Quad prezentują grupę urządzeń bardziej zaawansowanych niż czujki jedno- lub multisensorowe. Wyposażone są w standardowy detektor optyczny lub zaawansowany, multisensorowy detektor O2T i zapewniają najszybszą detekcję pożaru przy najwyższej odporności na fałszywe alarmy. Oprócz inteligentnej, adaptacyjnej detekcji pożaru IQ8Quad pełnią również funkcję wszechstronnego sygnalizatora optyczno-akustycznego (syrena) oraz sygnalizatora z komunikatami głosowymi.

Na uwagę zasługuje również zastosowanie sygnalizacji optyczno-akustycznej z komunikatami głosowymi. Dzięki temu systemy SAP mogą realizować automatyczną ewakuację komunikatami głosowymi - czyli pełnić funkcje podobne do systemu DSO. Nie znaczy to jednak, że mogą go zastąpić tam, gdzie jest wymagany. Czujki IQ8Quad znajdują bowiem zastosowanie w obiektach małych i średnich czyli tam, gdzie systemy DSO nie są obowiązkowe. Choć w tych wypadkach ich obecność nie jest konieczna, to z punktu widzenia użytkownika końcowego, dzięki swym dodatkowym funkcjom, powodują wzrost poziomu bezpieczeństwa pożarowego.

Urządzenia IQ8Quad, oprócz generowania znacznych oszczędności instalacyjnych, zapewniają znaczny wzrost funkcjonalności alarmowania. Wszystko dzięki możliwości selektywnego nadawania komunikatów w miejscu powstania zagrożenia. W zależności od zdarzenia i rozwoju procedury w systemie mogą być nadawane różne treści.

Szczegółowe informacje w naszych oddziałach handlowych.

powrót do listy aktualności