Alpol Esser

Czujki IQ8 Ex do stref zagrożonych wybuchem

2011-04-12

Wśród systemów sygnalizacji pożaru spółki Alpol pojawiła się seria czujek IQ8 Esser by Honeywell przeznaczonych do ochrony pomieszczeń i przestrzeni zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych.

Detektory posiadają aktualny europejski certyfikat budowlany CPD oraz ATEX, dzieki czemu stały się pierwszą na rynku serią adresowalnych czujek do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem kategorii II 2G[1].

Wyposażone są w estetyczną, niskoprofilową obudowę, montowane są w obszernej podstawie ułatwiającej wprowadzenie i podłączenie przewodów.

Czujki IQ8 w wykonaniu Ex pracują zarówno na adresowalnej pętli esserbus lub esserbus Plus, jak również konwencjonalnej linii bocznej podłączonej za pomocą modułu eBK.

Czujki stosować można tylko ze specjalnymi barierami niskobezpiecznymi produkcji Esser by Honeywell o numerach 764744 lub 804744. Bariery posiadają własne certyfikaty ATEX.

W ofercie spółki Alpol dostępne są trzy rodzaje czujek: ciepła TD, optyczna dymu O i multisensorowa O2T. Detektory mogą być zainstalowane w strefie zagrożonej wybuchem tylko w gnieździe 805590 bez wyjścia przekaźnikowego.

[1] Do zastosowania w strefach zagrożonych występowaniem gazowej atmosfery wybuchowej innych niż kopalnie, w których zagrożenie może występować okresowo w trakcie normalnej pracy.

Szczegółowe informacje w naszych oddziałach handlowych.

powrót do listy aktualności